Ana içeriğe atla

Açıköğretim Fakültesi e-Öğrenme Portalı / E-Seminer / Ders Videoları / Alıştırma SorularıMerhaba Arkadaşlar,

Uzun bir aradan sonra yeniden sınav stresine girmiş bulunmaktayız. Bu bağlamda işimize yarayabilecek kaynaklardan en önemlisi olan Anadolu Üniversitesi Açıköğretim e-Öğrenme Portalı yenilenen yüzüyle bizleri karşıyor. İncelemelerime göre halen bizden aldıkları harç paralarıyla ne yapıyorlarsa artık içerikleri henüz tam olarak biterememişler, ama bazı derslerde aşağıdaki eğitim metaryalleri bulunmaktadır.

  • Etkileşimli E-Kitap ( Ben henüz etkileşemedim ama belki siz yapabilirsiniz :). )
  • Üniteler - Alt başlıklarda ünitelerde ise 
  1. Okuma:  ( E-kitabın aynısı çok işe yarayacağını zannetmiyorum. Hangimiz normal verdikleri kitabı açıp okuyoruz ki e-kitabına bakalım.)
  2. Video : Bu kısım hoşuma gitti, slayt şeklinde özet biçiminde anlatım vermişler bence gayet güzel olmuş. Süreleri çok uzun değil 10-15 dk şeklinde yapmışlar. 
  3. Alıştırma : Benden tavsiye bu alıştırmalardan sınavda birebir soru çıkmazsa bende bu işi bilmiyorum demektir. :) Yardım kitaplarla uğraşıcağınıza bunları çözün daha iyi.

Ekran görüntülerini aşağıda paylaşıyorum. Faydalanmanız amacıyla... Şimdiden başarılar.Bu blogdaki popüler yayınlar

2013 - İski Su Faturası Hesaplama - Excel Tablosu

İski Su faturalarınızı hesaplamak için artık ay sonunu beklemek zorunda değilsiniz. Hazırladığım excel tabosuyla ilk okuma ve son okuma işaretlerindeki değerleri güncelleyerek anlık harcama tutarına ulaşabiliceksiniz.İNDİRME LİNKİ 1 - XLS

İNDİRME LİNKİ 2 - XLSX
Not: Birim fiyatı, Bakım bedeli, Ç.T.V ücretleri kısımlarını değişime göre kendiniz güncelleyebilirsiniz.
---------------------------------------------------------------- https://esube.iski.gov.tr/giris.aspx
İnternet sitemizin E-Şube bölümü yenilenmiştir. E-Şube bölümünden işlem yapabilmeniz için sayfamıza kendi adınıza kayıtlı olan mukavele ile üyelik yapmanız gerekmektedir.

2018 - ELEKTRİK FATURASI HESAPLAMA

Merhaba Arkadaşlar,

Sizlere benimde muzdarip olduğum elektrik hesaplama konusunda sizlere de yararı olacağını düşündüğüm bir excel sayfası hazırladım. Ay sonu elektrik faturanız gelmeden kendinizde sadece ilk ve son endeks bilgilerini girerek rahatça anlık faturanıza ulaşabilirsiniz. Ayrıca 3 Puant tarifesinde olanlarda t1 - t2 ve t3 endeks bilgilerini girerek borcunu öğrenebilirler. Umarım işinize yarar.İNDİRME LİNKİ 1 - XLS Linkler yenilecektir.İNDİRME LİNKİ 2 - XLSX
Not: Birim fiyatları gelen yada gelecek zamları faturanızdaki bilgilere göre güncelleyebilirsiniz.

Faturanızın az gelmesi dileğiyle...

src

AÖF - Online Öğrenci Transkript Belgesi- Akademik Durum

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi öğrencileri artık akademik durum belgelerini (transkript) ogrenci.anadolu.edu.tr adreslerinden giriş yaparak resimdeki menüden pdf olarak alabilecekler. Ders notlarınıza ve buna karşılık gelen harf notları detaylı olarak inceleyebileceksiniz.
Transkript belgesinde kullanılan kısaltmaların açıklamaları aşağıdaki tabloda verilmiştir.