Ana içeriğe atla

Mac'e BootCamp ile Windows 8 Kurulumu


Mac OS X Lion 10.8.3 üzerine BootCamp 5.0 ile Windows 8 kurulumu anlatımındaki bilgiler orjinal dokümantasyonundan alınmıştır. Dilerseniz aşağıdaki linkten pdf versiyonunu da indirebilirsiniz.

--BootCamp Yükleme Kılavuzu İndir--


BootCamp ile Windows 8 Yüklemek için Gerekenler;

  1. Öncelikle Macbook yada iMac bilgisayarınızın BootCamp 5.0 sürümünü desteklemesi gerekmektedir. Öğrenmek için bu linkten faydalanabilirsiniz. BootCamp Destek Sayfası
  2. Daha sonra kurmak istediğiniz windows sürümünün iso dosyası ile flash disk yada varsa kendi dvd'si ile kurulum yapılabilmektedir.
  3. Windows 7 ve 8 için BootCamp 5.0 yazılımını manuel olarak indirmek için tıklayın. BootCamp 5.0 Download
  4. Daha sonra bilgisayarımızdaki hard diskten Windows 8 için yer açacağız. Bunun için Boot Camp Yardımcı Programını açıyoruz en alttaki windows yükle seçeneğini seçip gelen sayfada hdd üzerinden windowsa yer açıyoruz.
  5. Elinizde olan iso dosyasıyla Mac'inizdeki  BootCamp Yardımcı Programı ile kurulum diski yapacağınızı göstereceğim. Resimleri takip edin.


Kurulum diski oluşturmak için Sürdür butonuna tıklayarak sonraki sayfaya geçiyoruz.


Burada ise 4 - 8 gb'lık bir usb flash diske ihtiyacımız olacak, diskin içeriği formatlanacağı için diskte önemli dosyalarınız olmadığından önem olmanız sizin yararınıza olacaktır. İlk seçenek windows iso dosyamızla usb kurulum diski oluşturmak istediğimizi seçiyoruz diğeri ise Boot Camp yazılımının ve sürücülerinin son versiyonlarını indirmek için kullanıyoruz. (İnternet bağlantısı gereklidir.) Yukarıdaki gibi ilk iki seçeneği işaretleyerek takılı usb diskimizle tekrar Sürdür'e basıyoruz.


Bu sayfada Windows 8 iso dosyamızı seçerek Sürdür diyoruz.


İnternet bağlantınıza göre en son BootCamp yazılımı indirerek kurulum diskini oluşturma süresi uzayabilir. İşlemin bitmesini bekliyoruz.


Usb Kurulum Diskimiz Hazır. Sayfayı kapatıyoruz ve Usb diskimiz bilgisayara takılı şekilde yeniden başlatıyoruz. Bilgisayarımız kendini otomatik olarak usb diskten boot edecektir.


Bu blogdaki popüler yayınlar

2013 - İski Su Faturası Hesaplama - Excel Tablosu

İski Su faturalarınızı hesaplamak için artık ay sonunu beklemek zorunda değilsiniz. Hazırladığım excel tabosuyla ilk okuma ve son okuma işaretlerindeki değerleri güncelleyerek anlık harcama tutarına ulaşabiliceksiniz.İNDİRME LİNKİ 1 - XLS

İNDİRME LİNKİ 2 - XLSX
Not: Birim fiyatı, Bakım bedeli, Ç.T.V ücretleri kısımlarını değişime göre kendiniz güncelleyebilirsiniz.
---------------------------------------------------------------- https://esube.iski.gov.tr/giris.aspx
İnternet sitemizin E-Şube bölümü yenilenmiştir. E-Şube bölümünden işlem yapabilmeniz için sayfamıza kendi adınıza kayıtlı olan mukavele ile üyelik yapmanız gerekmektedir.

2018 - ELEKTRİK FATURASI HESAPLAMA

Merhaba Arkadaşlar,

Sizlere benimde muzdarip olduğum elektrik hesaplama konusunda sizlere de yararı olacağını düşündüğüm bir excel sayfası hazırladım. Ay sonu elektrik faturanız gelmeden kendinizde sadece ilk ve son endeks bilgilerini girerek rahatça anlık faturanıza ulaşabilirsiniz. Ayrıca 3 Puant tarifesinde olanlarda t1 - t2 ve t3 endeks bilgilerini girerek borcunu öğrenebilirler. Umarım işinize yarar.İNDİRME LİNKİ 1 - XLS Linkler yenilecektir.İNDİRME LİNKİ 2 - XLSX
Not: Birim fiyatları gelen yada gelecek zamları faturanızdaki bilgilere göre güncelleyebilirsiniz.

Faturanızın az gelmesi dileğiyle...

src

AÖF - Online Öğrenci Transkript Belgesi- Akademik Durum

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi öğrencileri artık akademik durum belgelerini (transkript) ogrenci.anadolu.edu.tr adreslerinden giriş yaparak resimdeki menüden pdf olarak alabilecekler. Ders notlarınıza ve buna karşılık gelen harf notları detaylı olarak inceleyebileceksiniz.
Transkript belgesinde kullanılan kısaltmaların açıklamaları aşağıdaki tabloda verilmiştir.